Cumhurbaşkanı Erdoğan, 100 bin sosyal konut projesinin detayları hakkında bilgi verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülke genelinde 100 bin toplumsal konutun inşa sürecinin başlamış olacağını belirterek, “Aylık 894 TL’den başlayan taksitler ve 240 aya varan vadelerle ev sahibi olma olanakı sağlayacağız.” dedi.

Haberler Gündem Erdoğan, 100 bin toplumsal konut projesinin bilgilerinı ifade ettiErdoğan, 100 bin toplumsal konut projesinin bilgilerinı ifade ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, ülke genelinde 100 bin toplumsal konutun inşa sürecinin başlamış olacağını belirterek, “Aylık 894 TL’den başlamış olan taksitler ve 240 aya varan vadelerle ev sahibi olma olanakı sağlayacağız.” dedi.
Erdoğan, 100 bin toplumsal konut projesinin bilgilerinı ifade ettiPaylaş Tweetle Paylaş E-Bülten A+ A-
12 Aralık 2019
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen 100 Bin toplumsal Konut Tanıtım Toplantısı’nda mevzuştu.

“1 ila 1,5 yıl içinde teslim edilecek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Azami 1 ila 1,5 yıl içinde konutları bitirip sahiplerine teslim edeceğiz. ” diye mevzuştu. 100.000 konut projesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan şu detayları verdi:

“Bu konut projeleri, meydanı, camisi, okulu, çarşısı, parkı, yeşil alanı, bina cepheleri ve öteki tüm özellikleriyle geleneksel mahalle kültürümüzü yaşatacak şekilde tasarlanacaktır.”

“240 aya varan vadelerle ev sahibi olma olanakı sağlayacağız”

Erdoğan, “%10 peşdirenmeın arkasından kalanın tamamı için aylık 894 TL’den başlamış olan taksitler ve 240 aya varan vadelerle ev sahibi olma olanakı sağlayacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “100 bin konutluk bu projenin toplam yatırım bedeli averaj 17 milyar 300 milyon lirayı buluyor.” açıklamasını yaptı.

Erdoğan, “100 bin dar gelirli ailemizin kira öder gibi konut sahibi olabilmelerini temin edeceğiz.” diye mevzuştu.

TOKİ’nin konut projeleriyle ilgili, “‘Orada Kürtler, falanca yerde Türkler yaşıyor’ demedik. ‘Buralarda benim vatandaşım yaşıyor’ dedik.” dedi.

“en kısa zamanda Kanal İstanbul’a başlamış olacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “en kısa zamanda ihalesini yapmak suretiyle Kanal İstanbul’a başlamış olacağız.” dedi.

Erdoğan, Kanal İstanbul’un boğazcaı çok ciddi bir felaketten koruma projesi olduğunu söylemiş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kanal İstanbul’a da karşı çıktılar. Belediye Başkanı diyor ki ‘Kanal İstanbul, buraya uymaz’. Sen otur işine bak, nasıl uyduğunu göreceksin.” diye mevzuştu.

Kanal İstanbul hakkında Erdoğan, “Birileri adım atarını okşayan efendilerine rejim borcu ödeyecek diye Türkiye’yi büyütecek bu projeyi rafa kaldırmayız.” ifadelerini kullandı.

Bakan Albayrak: Projenin finansal altyapısını tamamlandık

gömü ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “100 Bin toplumsal Konut Projesi” ile dar gelirli yurttaşları çok düşük maliyetle konut sahibi yapacaklarını belirterek, “Her yıl 100 bin konutu yurttaşlarımıza kazanmıştırracak bu proje modelinin finansal altyapısını tamamlamış olduk.” dedi.

Ekonomide kaydedilen ilerlemeleri öncelikli olarak vatandaşlara yansıttıklarını vurgulayan Albayrak, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, çok düşük maliyetle dar gelirli yurttaşlarımızı konut sahibi meydana getirecek çok önemli bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Her yıl 100 bin konutu yurttaşlarımıza kazanmıştırracak bu proje modelinin finansal altyapısını tamamlamış olduk. İnanıyorum ki bir çok ailemizi bu sayede sevindirmiş olacağız. İstiyoruz ki aslabir vatandaşımızın en temel haklarından olan barınma problemi kalmasın. Bizim mücadelemiz, büyük ve güçlü Türkiye mücadelesi. Bu idealin bir tek bağlarımsız ve güçlü bir ekonomiyle mümkün olacağına inanıyoruz. Tüm politikalarımızı, stratejimizi bu doğrultuda hazırlıyor ve uyguluyoruz. Ülkemizi bu değere kavuşturmak, milletimizin huzurunu, refahını, toplumsal ve ekonomik olanakını daha da çoğaltmak için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir